Reprezentantki Uniwersytetu Śląskiego w Indonezji

24.10.2016 - 10:35 aktualizacja 24.10.2016 - 10:35
Redakcja: admin

Od 31 października do 8 listopada 2016 roku mgr Karolina Graboń oraz mgr Kinga Groszewska ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ udadzą się do Indonezji, by wziąć udział w Europejskich Targach Szkolnictwa Wyższego – EHEF. Reprezentantki Uniwersytetu Śląskiego promować będą ofertę edukacyjną uczelni w Jogdżakarcie oraz Dżakarcie. Podczas targów poprowadzą także pokazowe lekcje języka polskiego, by zachęcić Indonezyjczyków do wybrania studiów pełnych, częściowych oraz praktyk na Uniwersytecie Śląskim.

W 2015 roku dzięki staraniom Uniwersytetu Śląskiego oraz Szkoły Języka i Kultury Polskiej na Uniwersytecie w Indonezji uruchomiony został lektorat języka polskiego. Lektorką jest mgr Marta Świderska, absolwentka Podyplomowych Studiów Kwalifikacyjnych Nauczania Kultury Polskiej oraz Języka Polskiego jako Obcego.

Na dwóch uniwersytetach w Dżakarcie: Atma Jaya i Uniwersytecie Indonezyjskim reprezentantki UŚ – mgr Kinga Groszewska oraz mgr Karolina Graboń – poprowadzą zajęcia lektoratowe z języka polskiego jako obcego, seminaria i warsztaty kulturowe oraz spotkanie andrzejkowe. Spotkają się także z przedstawicielami władz obydwu uczelni, by prowadzić rozmowy na temat rozszerzenia dotychczasowej współpracy.