Mgr Aleksander Fangor członkiem Prezydium Zarządu Głównego AZS

19.06.2019 - 09:38 aktualizacja 19.06.2019 - 09:38
Redakcja: admin

Mgr Aleksander Fangor – kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Śląskiego został członkiem Prezydium Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego w Warszawie. Wyboru dokonano podczas posiedzenia, które odbyło się 14 czerwca 2019 roku. Skład tego gremium tworzy dziesięcioosobowa grupa nadzorująca ponad 200 klubów AZS w całej Polsce. Zadaniem mgr. Aleksandra Fangora podczas dwuletniej kadencji będzie czuwanie nad rozwojem i upowszechnianiem kultury fizycznej i sportu na wszystkich polskich uczelniach.

Mgr Aleksander Fangor jest trenerem piłki nożnej i futsalu. W 2000 roku został prezesem AZS Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a w 2005 roku – wiceprezesem Organizacji Środowiskowej AZS Katowice. Od 2008 roku sprawował funkcje w Zarządzie Głównym AZS w Warszawie, obecnie wszedł w skład organu wykonawczego ogólnopolskiej organizacji sportu akademickiego.