Konkurs wiedzy prawniczej „Lex Empiricus”

29 października 2012 r. rozpocznie się konkurs „Lex Empiricus” skierowany do studentów i absolwentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Pierwszy etap będzie polegać na rozwiązaniu kazusu prawniczego. Do finału zakwalifikowanych zostanie maksymalnie dziesięciu najlepszych uczestników. Zadaniem w drugim etapie będzie wykazanie się umiejętnościami zastosowania wiedzy prawniczej w praktyce.

Dla laureatów przewidziano nagrodę pieniężną w wysokości 2500 zł, płatne praktyki w kancelarii oraz cenne nagrody rzeczowe. Finał konkursu odbędzie się 20 listopada 2012 r. na Uniwersytecie Śląskim w ramach Dni Edukacji Prawniczej.

Organizatorami konkursu są katowicka Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Ślązak, Zapiór i Wspólnicy oraz Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.kancelaria-szip.pl/konkurs.