Konferencja pt. „Nauczanie przez dociekanie i eksperymentowanie…”

07.03.2018 - 13:31, aktualizacja 07.03.2018 - 13:31
Redakcja: admin

W środę 18 kwietnia 2018 roku w godz. od 10.00 do 15.00 w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie (ul. 75 Pułku Piechoty 1A) odbędzie się konferencja naukowo-dydaktyczna pt. „Nauczanie przez dociekanie i eksperymentowanie, czyli jak działają Kluby Młodych Odkrywców (KMO)”. Wydarzenie adresowane jest do nauczycieli przedmiotów ścisłych oraz opiekunów Klubów Młodego Odkrywcy ze szkół i innych instytucji.

W programie konferencji zaplanowano wykłady oraz warsztaty dotyczące m.in. metodyki nauczania przez dociekanie, realizacji projektów badawczych czy możliwości współpracy w ramach programu ESERO, a także zwiedzanie pracowni i laboratoriów zlokalizowanych na terenie ŚMCEBI.

Wydarzenie ma na celu przybliżenie programu Klubu Młodych Odkrywców nauczycielom pracującym w szkołach na terenie województwa śląskiego, prezentację sieci klubów działających w regionie, umożliwienie wymiany doświadczeń oraz promocję potencjału naukowego i dydaktycznego ŚMCEBI.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.if.us.edu.pl.