facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Inauguracja Podyplomowych Studiów z Wiedzy o Regionie

Spodek, Katowice

W piątek 16 lutego 2018 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbędzie się inauguracja Podyplomowych Studiów z Wiedzy o Regionie. Naukę na tym kierunku rozpocznie ponad 50 osób, które uczestniczyć będą w zajęciach prowadzonych przez specjalistów – autorów różnorodnych badań naukowych dotyczących regionu śląskiego.

Program dwusemestralnych interdyscyplinarnych studiów prowadzonych przez Wydział Filologiczny został przygotowany z myślą o osobach w sposób szczególny zainteresowanych Śląskiem i województwem śląskim. Zawiera elementy: językoznawstwa, kulturoznawstwa, historii, socjologii, geografii i przyrody w zakresie wiedzy o województwie śląskim i o Śląsku jako o regionie. Po zakończeniu studiów absolwenci uzyskają niezbędne kompetencje do realizacji programu edukacji regionalnej w szkołach oraz instytucjach kultury.

Inauguracja Podyplomowych Studiów z Wiedzy o Regionie rozpocznie się o godz. 15.30 w Sali Sejmu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego (Katowice, ul. Jagiellońska 25). W wydarzeniu udział wzięli m.in.: prof. zw. dr hab. Andrzej Noras – prorektor ds. badań naukowych, dr inż. arch. Henryk Mercik – członek Zarządu Województwa Śląskiego, Przemysław Smyczek – dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Wojewódzkiego, Aleksandra Gorzelik – przedstawicielka Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach, Adam Pastuch – dyrektor Regionalnego Instytutu Kultury, Łucja Staniczkowa – pomysłodawczyni i współtwórczyni studiów oraz pracownicy Uniwersytetu Śląskiego i członkowie rady naukowej programu edukacji regionalnej województwa śląskiego, którzy na swoim posiedzeniu przed inauguracją wybrali na przewodniczącą prof. dr hab. Jolantę Tambor.

W programie wydarzenia zaplanowano wykład dotyczący języków i dialektów w województwie śląskim, który wygłosiła prof. dr hab. Aldona Skudrzyk z Instytutu Języka Polskiego im. Ireny Bajerowej.

O wydarzeniu napisali: