AZS UŚ organizatorem pięciu akademickich mistrzostw Polski

18.01.2019 - 17:06 aktualizacja 18.01.2019 - 17:06
Redakcja: admin

Jak co roku Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Śląskiego włącza się w organizację akademickich mistrzostw Polski. W 2019 roku odpowiedzialny będzie za przeprowadzenie sportowych spotkań w pięciu dyscyplinach:

• w futsalu mężczyzn (półfinał D) odbywać się będą w Katowicach i Siemianowicach Śląskich od 31 stycznia do 2 lutego,
  • w badmintonie (półfinał B) zostaną rozegrane w lutym lub w marcu,
  • w snowboardzie rozgrywane będą na stoku Skolnity w Wiśle od 28 lutego do 3 marca,
  • w trójboju siłowym odbywać się będą w Katowicach od 3 do 5 maja,
  • w jeździectwie zaplanowane zostały od 30 maja do 2 czerwca.

Honorowy patronat nad wydarzeniami objął JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.

W ubiegłym roku w rozgrywkach, które zostały rozegrane w trzydziestu dwóch dyscyplinach sportowych, udział wzięło dwadzieścia cztery tysiące zawodników reprezentujących ponad sto siedemdziesiąt szkół wyższych. AZS UŚ był odpowiedzialny za przebieg sześciu mistrzostw. Został wówczas wyróżniony nagrodą Zarządu Głównego AZS dla Najlepszego Organizatora Akademickich Mistrzostw Polski.