Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa ks. prof. Januszowi Mariańskiemu

13.11.2019 - 15:11 aktualizacja 04.12.2019 - 15:49
Lokalizacja: Wydział Nauk Społecznych (Bankowa)
Redakcja: MJ
Tagi: doktoraty honoris causa

Ks. prof. dr hab. Janusz Mariański, autorytet w dziedzinie socjologii religii i socjologii moralności, niedościgły erudyta i diagnostyk, otrzyma tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uroczystość odbędzie się 3 grudnia 2019 roku o godz. 11.00  w auli im. Kazimierza Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych (Katowice, ul. Bankowa 11). Tytuł został nadany na mocy uchwały Senatu Uniwersytetu Śląskiego z 24 września 2019 roku (uchwała nr 420).

Ks. prof. Janusz Mariański jest badaczem niezależnym, nie pisze pod niczyje dyktando, nie upiększa rzeczywistości, nie chce się nikomu przypodobać, nie ucieka przed tematami trudnymi i kontrowersyjnymi, przeciwnie – usiłuje je rozpoznać i zrozumieć, by w naukowej formule dokonać obiektywnej i rzetelnej diagnozy aktualnych problemów społecznych oraz wskazać probabilistyczne kierunki zmian.

» Afisz