Szkoła Prawa i Kultury Chińskiej na Wydziale Prawa i Administracji UŚ

12.02.2016 - 10:21 aktualizacja 12.02.2016 - 10:21
Redakcja: admin

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego planuje uruchomienie Szkoły Prawa i Kultury Chińskiej. Inicjatywa skierowana jest zarówno do studentów, jak i przedsiębiorców zainteresowanych współpracą z Chinami, a także do wszystkich osób zainteresowanych Chinami i ich kulturą.

Kurs w językach polskim lub angielskim będzie obejmować 10 weekendowych spotkań w ciągu 10 miesięcy, które poprowadzą m.in. eksperci z Beijing Foreign Studies University oraz Northeastern University w Shenyang. Część wykładowców zna język polski i potrafi się nim płynnie posługiwać. Zajęcia będą dotyczyć Chin – uczestnicy poznają język, tradycje i zwyczaje oraz podstawowe informacje na temat kraju. Kilka pierwszych spotkań ukierunkowanych będzie na kontakty biznesowe, kolejne dotyczyć będą prawa chińskiego w zakresie podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej w Chinach (m.in. procedur administracyjnych, chińskiego prawa pracy, elementów prawa karnego, zasad zawierania i wykonywania umów w Chinach, itp.). Rozpoczęcie zajęć planowane jest na październik 2016 roku.

Program Szkoły Prawa i Kultury Chińskiej umożliwi uczestnikom poszerzenie wiedzy na temat specyfiki Chin, będzie również okazją do rozmowy z profesorami, ekspertami prawa chińskiego na temat regulacji obowiązujących w tym kraju.