Szkoła Doktorska

Redakcja: Ryszard Knapek
Tagi: nawa, ster, umiędzynarodowienie

Uniwersytet Śląski w programie STER Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej

środki na umiędzynarodowienie szkół doktorskich

Z radością informujemy, że Uniwersytet Śląski znalazł się na liście 15 uczelni zakwalifikowanych do finansowania w programie STER – Umiędzynarodowienie szkół doktorskich. Wniosek przygotowany przez Szkołę Doktorską we współpracy z Międzynarodową Środowiskową Szkołą Doktorską zakłada finansowanie następujących działań:

• zwiększenie stypendium dla najlepszych doktorantów pochodzących zza granicy
  • zwiększenie stypendium dla najlepszych doktorantów, którzy realizują swój projekt doktorski we współpracy z zagraniczną instytucją
  • 18 miesięcznych staży zagranicznych
  • wynagrodzenie dla tutorów pochodzących z zagranicznych uczelni i ośrodków badawczych (doktoranci SD)
  • wynagrodzenie dla wykładowców z zagranicznych ośrodków akademickich lub badawczych (MŚSD)
  • środki na organizacje szkół sezonowych (letnich, zimowych itp.)
  • środki na wsparcie działalności UŚ w ramach programu Transform4Europe
  • środki na wzmocnienie współpracy z innymi ośrodkami naukowymi i na włączenie się do EUA Council for Doctoral Education
  • dodatkowe wsparcie dla promotorów pracujących z zagranicznymi doktorantami
  • organizacja spotkania Międzynarodowej Rady Doradczej MŚSD