Spotkania dotyczące koncepcji rozwiązań statutowych – nagrania wideo

15.11.2018 - 17:12 aktualizacja 05.11.2019 - 11:10
Redakcja: admin

Od 29 października do 14 listopada 2018 roku odbywały się spotkania otwarte władz rektorskich ze wspólnotą akademicką Uniwersytetu Śląskiego w sprawie przedstawienia i przedyskutowania koncepcji rozwiązań statutowych przygotowanych przez robocze zespoły ds. wdrożenia ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce – ustawy 2.0.

Spotkania zorganizowane w Katowicach, Sosnowcu, Chorzowie oraz w Cieszynie były transmitowane online przez Telewizję internetową Uniwersytetu Śląskiego, a nagrania dostępne są na kanale UŚ TV:

• 29 października, Wydział Nauk Społecznych

• 7 listopada, Wydział Nauk o Ziemi

• 13 listopada, Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych, Chorzów

• 14 listopada, kampus w Cieszynie

Na stronach uczelni zostały udostępnione materiały opracowane przez Kolegium Rektorskie UŚ we współpracy z zespołami roboczymi ds. przygotowania założeń do nowego Statutu UŚ:

(można je pobrać, wpisując na stronie logowania nazwę użytkownika i hasło takie same jak do systemu USOSweb).

Materiały te stanowią podstawę do dyskusji o przyszłej organizacji uczelni, prowadzonej w szczególności poprzez:

• serię otwartych spotkań ze społecznością akademicką,

• ankietę kierowaną do wszystkich pracowników Uczelni,

• punkty informacyjno-kontaktowe na poszczególnych wydziałach,

• adres poczty elektronicznej strategia@us.edu.pl, na który każdy członek społeczności akademickiej może zgłaszać swoje postulaty, uwagi i pytania.

Szczegółowe informacje oraz dyskutowane materiały zamieszczone są w serwisie poświęconym planowanym zmianom – www.strategia.us.edu.pl.

Pracownicy, doktoranci i studenci mogą przesyłać swoje pomysły i uwagi drogą elektroniczną na adres e-mail: strategia@us.edu.pl.