Naukowcy UŚ laureatami programu Start

12.05.2017 - 16:41 aktualizacja 12.05.2017 - 16:41
Redakcja: admin

W tym roku po raz 25. Fundacja na rzecz Nauki Polskiej przyznała stypendia Start dla najzdolniejszych młodych badaczy. O udział w programie ubiegają się naukowcy, którzy mogą się wykazać znaczącymi osiągnięciami badawczymi. Do tegorocznej edycji zgłoszonych zostało 1152 kandydatów, stypendia otrzyma stu z nich. W gronie laureatów znaleźli się naukowcy związani z Uniwersytetem Śląskim: dr inż. Justyna Knapik-Kowalczuk (nauki farmaceutyczne), mgr Małgorzata Pohl (prawo), dr Jakub Spiechowicz (fizyka) oraz dr Hanna Wojewódka (matematyka).

W ramach programu Start przyznawane jest również Stypendium im. Barbary Skargi. Nagrodą tą honoruje się naukowca, którego badania wyróżniają się odważnym przekraczaniem granic pomiędzy różnymi dziedzinami nauki, otwierając nowe perspektywy badawcze. Tegoroczną laureatką została dr Hanna Wojewódka z Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego.

Uroczystość wręczenia dyplomów laureatom odbędzie się 27 maja 2017 roku na Zamku Królewskim w Warszawie. Szczegółowe informacje oraz pełna lista laureatów dostępne są na stronie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej: www.fnp.org.pl.