Złoty Feniks dla śp. ks. prof. Wincentego Myszora

prof. Wincenty Myszor (fot. G. Strzelczyk)

Kapituła Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2017 przyznała pośmiertnie ks. prof. Wincentemu Myszorowi, twórcy i pierwszemu dziekanowi Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego, nagrodę Złotego Feniksa. Stanowi ona uhonorowanie jego imponującego dorobku naukowego i przekładowego.

Translatorska spuścizna prof. Wincentego Myszora obejmuje między innymi tłumaczenia na język polski czołowych publikacji gnostycznych, a także podręczników do nauki języka koptyjskiego. Profesor jest autorem między innymi pierwszego polskiego tłumaczenia (z języka koptyjskiego) „Ewangelii Judasza”.

Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks przyznawana od blisko dwudziestu lat wyróżnia wydawców i autorów literatury religijnej. Szczegółowe informacje na temat tegorocznych laureatów dostępne są na stronie: ekai.pl