XI gala wręczenia nagród środowiskowych Laur Studencki

logo Lauru Studenckiego

Laury Studenckie to nagrody przyznawane przez studentów Uniwersytetu Śląskiego od 2007 roku. Są wyrazem podziękowania dla ludzi, organizacji oraz instytucji, które w znacznym stopniu przyczyniły się do rozwoju i upowszechnienia kultury akademickiej. Tegoroczna gala wręczenia nagród środowiskowych odbędzie się w czwartek 22 marca 2018 r. o godz. 18.00 w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. W wydarzeniu udział weźmie prorektor ds. kształcenia i studentów UŚ prof. dr hab. Ryszard Koziołek.

Laury Studenckie wręczone zostaną w następujących kategoriach: przyjaciel studenta, przyjazny dziekanat, promotor kultury studenckiej, organizacja przyjazna studentom, instytucja przyjazna studentom oraz nagroda honorowa. Laureatom zostaną wręczone statuetki kurosa – miniaturowej wersji pomnika studenta, przygotowanego według projektu prof. Jerzego Fobera i prof. Andrzej Szareka, umieszczonego w samym środku kampusu Uniwersytetu Śląskiego przy ulicy Bankowej w Katowicach.

W programie gali XI edycji Lauru Studenckiego zaplanowano także wręczenie nagrody w konkursie „Innowacyjne Myślenie – nagroda im. Alberta Janoty” studentowi Uniwersytetu Śląskiego wyróżniającemu się innowacyjnym myśleniem, kreatywnością i dużym zaangażowaniem społecznym, a także występ Kuby Badacha wraz z zespołem.

Głosowanie na przyjaciela studenta (spośród nadesłanych propozycji) rozpocznie się w systemie USOS 22 lutego, a wyboru laureatów w pozostałych kategoriach dokona kapituła Lauru Studenckiego. Szczegółowe informacje oraz lista osób, organizacji i instytucji nominowanych do Lauru Studenckiego 2017 dostępna jest na stronie: www.laurstudencki.us.edu.pl