facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

XI gala wręczenia nagród środowiskowych Laur Studencki

logo Lauru Studenckiego

Laury Studenckie to nagrody przyznawane przez studentów Uniwersytetu Śląskiego od 2007 roku. Są wyrazem podziękowania dla ludzi, organizacji oraz instytucji, które w znacznym stopniu przyczyniły się do rozwoju i upowszechnienia kultury akademickiej. Tegoroczna gala wręczenia nagród środowiskowych odbędzie się w czwartek 22 marca 2018 r. o godz. 18.00 w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. W wydarzeniu udział weźmie prorektor ds. kształcenia i studentów UŚ prof. dr hab. Ryszard Koziołek.

Laury Studenckie wręczone zostaną w następujących kategoriach: przyjaciel studenta, przyjazny dziekanat, promotor kultury studenckiej, organizacja przyjazna studentom, instytucja przyjazna studentom oraz nagroda honorowa. Laureatom zostaną wręczone statuetki kurosa – miniaturowej wersji pomnika studenta, przygotowanego według projektu prof. Jerzego Fobera i prof. Andrzej Szareka, umieszczonego w samym środku kampusu Uniwersytetu Śląskiego przy ulicy Bankowej w Katowicach.

W programie gali XI edycji Lauru Studenckiego zaplanowano także wręczenie nagrody w konkursie „Innowacyjne Myślenie – nagroda im. Alberta Janoty” studentowi Uniwersytetu Śląskiego wyróżniającemu się innowacyjnym myśleniem, kreatywnością i dużym zaangażowaniem społecznym, a także występ Kuby Badacha wraz z zespołem.

Głosowanie na przyjaciela studenta (spośród nadesłanych propozycji) rozpocznie się w systemie USOS 22 lutego, a wyboru laureatów w pozostałych kategoriach dokona kapituła Lauru Studenckiego. Szczegółowe informacje oraz lista osób, organizacji i instytucji nominowanych do Lauru Studenckiego 2017 dostępna jest na stronie: www.laurstudencki.us.edu.pl

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.