facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Wyróżnione kierunki studiów

Studentka z książkami

„Studia z Przyszłością” to konkurs i program akredytacji kierunków studiów, który ma służyć wyróżnianiu innowacyjnych i nowoczesnych programów edukacyjnych realizowanych na polskich uczelniach. Jego organizatorem merytorycznym jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. W kwietniu 2017 roku rozstrzygnięta została druga edycja konkursu.

O przyznaniu certyfikatów „Studia z Przyszłością” decyduje komisja złożona z przedstawicieli środowiska akademickiego specjalizujących się w problematyce jakości kształcenia i zarządzania szkolnictwem wyższym oraz reprezentantów środowiska gospodarczego. Certyfikatem wyróżniane są kierunki i specjalności realizowane według innowacyjnych programów kształcenia, odpowiadające na potrzeby rynku pracy, zgodne z oczekiwaniami otoczenia społeczno-gospodarczego. W tym zakresie z województwa śląskiego docenionych zostało dziesięć programów edukacyjnych, trzy z nich realizowane są przez Uniwersytet Śląski:

 

Lista kierunków studiów i specjalności wyróżnionych w tegorocznej edycji konkursu i programu „Studia z Przyszłością” dostępna jest na stronie: www.studiazprzyszloscia.pl

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.