Wyjazd studyjno-informacyjny do Uzbekistanu

Zdjęcie: długopis w dłoni

Nawiązanie kontaktów akademickich, rozszerzenie współpracy z uczelniami zagranicznymi oraz promocja oferty edukacyjnej polskich szkół wyższych to główne cele organizowanej w kwietniu 2018 roku misji edukacyjnej „Study in Poland”, w której udział wezmą przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego. Do Uzbekistanu udadzą się prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej dr hab. prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski oraz kierownik Biura Rekrutacji Studentów Międzynarodowych Joanna Laskowska.

Program wyjazdu studyjno-informacyjnego, trwającego od 18 do 27 kwietnia 2018 roku, obejmie wizyty w trzech miastach – Taszkencie, Samarkandzie i Bucharze. Podczas pobytu zaplanowano spotkania z przedstawicielami uczelni uzbeckich oraz udział w międzynarodowych targach edukacyjnych.

Misja edukacyjna organizowana jest w ramach programu „Study in Poland” prowadzonego wspólnie przez KRASP i Fundację Edukacyjną „Perspektywy”, rolę partnera merytorycznego pełni sieć biur współpracy międzynarodowej polskich akademickich uczelni państwowych IROs Forum. Wyjazd organizowany jest wspólnie z Departamentem Współpracy Międzynarodowej MNiSW i Ambasadą RP w Taszkencie.