Współpraca ze Szkołą Podstawową nr 2 im. Powstańców Śląskich

Dziekan WEiNoE podczas wykładu dla uczniów SP nr 2 w Ligocie

Uniwersytet Śląski nawiązał współpracę dydaktyczno-naukową ze Szkołą Podstawową nr 2 im. Powstańców Śląskich w Ligocie. Umowę, w ramach której placówka objęta została patronatem naukowym, podpisano 24 marca 2017 roku w siedzibie szkoły. Dokument sygnowali dziekan Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji UŚ w Cieszynie prof. dr hab. Zenon Gajdzica oraz wicedyrektor SP nr 2 mgr Joanna Linnert.

Podpisanie umowy pomiędzy szkołą podstawową a uczelnią

fot. Paulina Woźnica

Koordynatorami współpracy ze strony szkoły będą: mgr Monika Fuchs, Hanna Grzywa oraz Marzena Lasek, natomiast ze strony uczelni: dr Dorota Prysak, dr Magdalena Ochwat oraz dr Magdalena Ślawska.

W części artystycznej spotkania uczestnicy mogli obejrzeć przedstawienie „Pięć życzeń Natalki” oraz pokaz taneczno-muzyczny w wykonaniu uczniów szkoły, odbyła się także premiera kolejnego utworu miganego pt. „Orła cień” przygotowanego przez „Chór Niemy” Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji pod opieką mgr Anny Wojtas-Rduch.

Pamiątkowe zdjęcie grupowe

fot. Angelika Kwiatkowska