Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa ks. prof. Januszowi Mariańskiemu [wideo]

Ks. prof. dr. hab. Janusz Mariański, portret

Ks. prof. dr hab. Janusz Mariański, autorytet w dziedzinie socjologii religii i socjologii moralności, niedościgły erudyta i diagnostyk, otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uroczystość odbyła się 3 grudnia 2019 roku w auli im. Kazimierza Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych (Katowice, ul. Bankowa 11). Tytuł został nadany na mocy uchwały Senatu Uniwersytetu Śląskiego z 24 września 2019 roku (uchwała nr 420).

Transmisja uroczystości:

Ks. prof. Janusz Mariański jest badaczem niezależnym, nie pisze pod niczyje dyktando, nie upiększa rzeczywistości, nie chce się nikomu przypodobać, nie ucieka przed tematami trudnymi i kontrowersyjnymi, przeciwnie – usiłuje je rozpoznać i zrozumieć, by w naukowej formule dokonać obiektywnej i rzetelnej diagnozy aktualnych problemów społecznych oraz wskazać probabilistyczne kierunki zmian.

(Źródło: recenzja prof. M. Libiszowskiej-Żółtkowskiej)

» Afisz (plik jpg, 87,77 kB)