Uroczyste posiedzenie Senatu Uniwersytetu Śląskiego

Jubileuszowe logo – 50 lat Uniwersytetu Śląskiego

Posiedzenie Senatu Uniwersytetu Śląskiego zamykające obchody jubileuszu 50-lecia uczelni odbędzie się we wtorek 30 października 2018 roku o godz. 12.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie UŚ.

Uroczystość, która będzie okazją do podsumowania obchodów jubileuszu, otworzy wystąpienie JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. dr. hab. Andrzeja Kowalczyka. Podczas posiedzenia odznaczeniami państwowymi, medalami oraz odznakami uhonorowani zostaną pracownicy uczelni oraz osoby zasłużone dla jej rozwoju. W programie uroczystości przewidziano także upamiętnienie obchodów jubileuszu poprzez zakopanie specjalnie na tę okazję zaprojektowanej kapsuły czasu.

Jubileuszowa kapsuła czasu oraz jej zawartość

Jubileuszowa kapsuła czasu
fot. Sekcja Prasowa UŚ

Tuba oraz jej zawartość to historia zatrzymana w czasie. Trafią do niej między innymi jubileuszowe publikacje oraz nagrania filmowe, a także okolicznościowy medal przyznawany osobom lub instytucjom, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju i kreowania wizerunku uczelni. Odznaczenie stanowi dowód uznania społeczności akademickiej za długoletnią pracę oraz zaangażowanie.

Kapsuła czasu umieszczona zostanie w centralnej części uniwersyteckiego kampusu, w pobliżu rektoratu.

Zaproszenie na uroczyste posiedzenie Senatu Uniwersytetu Śląskiego

Tego samego dnia o godz. 14.00 w sali Rady Wydziału Nauk Społecznych odbędzie się zwyczajne posiedzenie Senatu Uniwersytetu Śląskiego.

Porządek posiedzenia (pdf, 74 kB)