Uniwersytet Śląski w Parku Śląskim

23.06.2017 - 13:34 aktualizacja 05.11.2019 - 11:18
Redakcja: admin

W sobotę 8 lipca 2017 roku w godzinach od 12.00 do 18.00 w Parku Śląskim w Chorzowie (przed wejściem do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego) odbędzie się organizowane przez Uniwersytet Śląski wydarzenie, którego najważniejszym punktem będzie odsłonięcie ufundowanej przez uczelnię ławki połączone z konferencją prasową, w której udział wezmą dr hab. prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski – prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej UŚ oraz Marek Widuch – wiceprezes Zarządu Parku Śląskiego.

W ramach prowadzonej przez Park Śląski akcji „Przygarnij ławkę” uczelnia została fundatorem nowej ławki przy alei gen. Jerzego Ziętka, na której znajdzie się tabliczka z hasłem „Naturalnie Uniwersytet Śląski”.

Spotkanie w Parku Śląskim będzie okazją do zapoznania się z ofertą edukacyjną uczelni oraz zapisania się na studia w mobilnym punkcie rekrutacji. Dla najmłodszych (choć nie tylko) przygotowana została strefa rozrywki, gdzie będą na nich czekać między innymi eurobungee, dmuchane zjeżdżalnie oraz animatorzy, a uczelniana maskotka Usiołek poczęstuje ich słodyczami.

W trakcie wydarzenia będzie można skorzystać z bezpłatnych badań: komputerowego badania wzroku, pomiaru ciśnienia krwi lub poziomu cukru, a także wykonać testy na HCV (wirusowe zapalenie wątroby typu C). Porad zdrowotnych udzielać będą pracownicy przychodni Centermed – partnera wydarzenia. Dla każdego badanego przychodnia przygotowała kartę Programu Zdrowia uprawniającą do zniżek na usługi komercyjne wykonywane w przychodniach Centermed oraz u partnerów.

grafika z tytułem akcji na białych, różowych i niebieskich paskach