Uniwersytet Śląski spełni marzenie Marty

Zdjecie: balon badawczy Uniwersytetu Śląskiego

Siedemnastoletnia Marta jest podopieczną Fundacji Mam Marzenie, która pomaga w realizacji niecodziennych pragnień dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Marzeniem Marty jest lot balonem badawczym, podczas którego będzie mogła przyjrzeć się pracy naukowców i prowadzonym przez nich badaniom.

Marta dała się poznać wolontariuszom z Fundacji Mam Marzenie jako ciepła, spokojna i uśmiechnięta dziewczyna. Chciałaby wziąć udział w locie badawczym, ponieważ lot balonem wydaje jej się doświadczeniem niepowtarzalnym, bajecznym, takim, które kojarzy się właśnie z marzeniami.

Podobnie jak członkowie fundacji, wierzymy w moc spełniających się marzeń, które dają dzieciom wsparcie w codziennej walce o zdrowie, dlatego zabierzemy ją w niecodzienną podróż Uniwersyteckim Laboratorium Kontroli Atmosfery* (ULKA).

Marta, podopieczna Fundacji Mam Marzenie

Marta, 17 lat
Zdjęcie podopiecznej zostało udostępnione przez Fundację Mam Marzenie

Najbliższą okazją do realizacji tego wyjątkowego pragnienia będzie „Dzień Żywiołów: ziemia – powietrze”, organizowany 6 lipca 2019 roku w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie. Podczas wydarzenia balon wyposażony w aparaturę do pomiaru zanieczyszczenia powietrza będzie można obejrzeć z bliska, a przy sprzyjających warunkach atmosferycznych – wystartuje z terenu Ogrodu Botanicznego między godziną 18.00 a 19.00 wraz z młodą Marzycielką.

*Projekt ULKA został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.