Uniwersyteckie licea zainaugurują rok szkolny na Uniwersytecie Śląskim

30.08.2017 - 12:49, aktualizacja 30.08.2017 - 12:49
Redakcja: admin

We wrześniu Uniwersytet Śląski gościć będzie uczniów i nauczycieli trzech szkół ponadgimnazjalnych działających pod patronatem uczelni. Na Wydziale Prawa i Administracji oraz w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych odbędą się uroczystości związane z inauguracją roku szkolnego.

4 września 2017 roku nowy rok szkolny zainauguruje Akademickie X Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego w Katowicach. Uroczystość rozpocznie się o godz. 9.00 w auli nr 8 na Wydziale Prawa i Administracji. W wydarzeniu udział weźmie prorektor ds. badań naukowych prof. zw. dr hab. Andrzej Noras, a wykład okolicznościowy pt. „Ironia i lektura” wygłosi dr hab. Małgorzata Wójcik-Dudek z Wydziału Filologicznego UŚ.

Inauguracja roku szkolnego Uniwersyteckiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego odbędzie się 5 września. W uroczystości, która rozpocznie się o godz. 9.00 w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie, udział weźmie prorektor ds. kształcenia i studentów prof. dr hab. Ryszard Koziołek. Wykład zatytułowany „Juliusz Słowacki – pielgrzym, turysta, uchodźca, emigrant” wygłosi prof. dr hab. Ewa Jaskółowa – kierownik Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej.

Tego samego dnia na Wydziale Prawa i Administracji UŚ rok szkolny zainauguruje Uniwersyteckie III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza. W uroczystości udział weźmie dr hab. prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski – prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej. Uczniowie i nauczyciele będą mogli wysłuchać prelekcji „Dlaczego świat potrzebuje humanistów? O Nowym początku Denisa Villeneuve’a i nie tylko”. Wykład wygłosi dr Mikołaj Marcela z Zakładu Historii Literatury Poromantycznej. Inauguracja roku szkolnego rozpocznie się o godz. 9.00 w auli nr 8.