Szkolenie dla studentów pt. „Jak skutecznie szukać informacji w Internecie?”

Na zdjęciu widoczna jest klawiatura.

19 czerwca 2019 roku w godz. od 10.00 do 16.00 na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Jagiellońska 28) odbywać się będzie certyfikowane szkolenie pt. „Jak skutecznie szukać informacji w Internecie? Bazy wiedzy w praktyce akademickiej”, które poprowadzi dr Aneta Drabek z Biblioteki Uniwersytetu Śląskiego. Wydarzenie organizowane jest przez Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych.

Szkolenie skierowane jest do studentów studiujących w trybie międzywydziałowym lub zainteresowanych badaniami o charakterze interdyscyplinarnym, którzy chcą wzbogacić swój warsztat pracy naukowej. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z takimi zagadnieniami, jak:

• rodzaje źródeł elektronicznych,
  • metodyka poszukiwań literaturowych,
  • pełnotekstowe i bibliograficzne bazy danych,
  • biblioteki cyfrowe i repozytoria,
  • katalogi biblioteczne,
  • wyszukiwarki naukowe.

Liczba miejsc jest ograniczona, w kursie może wziąć udział 12 osób. Zapisy prowadzone są drogą elektroniczną – adres e-mail: anna.duda@us.edu.pl. Szczegółowe informacje znajdują się na Facebooku.