facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Szkoła Prawa i Biznesu USA

Uścisk dłoni dwóch biznesmenów

W nowym roku akademickim Szkoła Prawa USA rozszerza profil swojej działalności o aspekt biznesowy. W ramach współpracy Uniwersytetu Śląskiego z trzema uczelniami ze Stanów Zjednoczonych: Loyola University New Orleans, University of Arkansas at Little Rock oraz University of Toledo uruchomiona zostanie Szkoła Prawa i Biznesu USA.

Dotychczas Szkoła realizowała zajęcia wyłącznie z zakresu prawa amerykańskiego, obecnie kształcić będzie również w zakresie problematyki biznesowej. Wykłady poprowadzą profesorowie z prawniczych i ekonomicznych wydziałów współpracujących uczelni amerykańskich.

Ta nowatorska w skali kraju inicjatywa otrzymała dofinansowanie rządu USA (w ramach Programu Grantów Ambasady USA w Polsce). Przedsięwzięcie pragnie wspierać również Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta, z którą Szkoła nawiązała w tym roku współpracę.

Inauguracja zajęć Szkoły Prawa i Biznesu USA odbędzie się w sobotę 21 października 2017 roku o godz. 10.00 w sali Rady Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa11b).