facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Sukcesy studentów UŚ w Akademickich Mistrzostwach Śląska w ergometrze wioślarskim

18 marca 2017 roku w sali gimnastycznej w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego odbywały się finałowe zawody Akademickich Mistrzostw Śląska w ergometrze wioślarskim, które zorganizowane zostały przez Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Śląskiego oraz KU AZS.

Zwyciężczynie na podium

fot. Roksana Brodnicka

W kategorii lekkiej wygrała Karolina Mrowca z Wydziału Prawa i Administracji, na drugim miejscu uplasowała się Anna Zając z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska. W kategorii normalnej zwyciężyła Karolina Zabielska z Wydziału Prawa i Administracji, na trzeciej pozycji znalazła się Klaudia Durczok z Wydziału Nauk Społecznych. W punktacji drużynowej wygrały studentki UŚ, wyprzedzając zespoły Politechniki Śląskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego.

Zwycięzcy konkursu w kategorii meskiej

fot. Roksana Brodnicka

W rywalizacji mężczyzn w kategorii lekkiej pierwsze dwie lokaty wywalczyli studenci Wydziału Nauk Społecznych: Kamil Bednorz (I miejsce) i Krzysztof Matyszczak (II miejsce). W kategorii ciężkiej trzecie miejsce zajął Jakub Krzywoń z Wydziału Prawa i Administracji. Drużynowo zwyciężyli studenci Politechniki Śląskiej, pokonując reprezentacje Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego.

Trenerem drużyny UŚ jest mgr Stanisław Bonk ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu.