Sukcesy reprezentacji UŚ w Akademickich Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce

31.05.2017 - 10:09 aktualizacja 31.05.2017 - 10:09
Redakcja: admin

27 i 28 maja 2017 roku w Łodzi rozegrano Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, w których udział wzięła reprezentacja Uniwersytetu Śląskiego. Studentka trzeciego roku prawa i administracji Monika Hałasa zajęła drugie miejsce w biegach na 800 i 1500 metrów w punktacji generalnej i pierwsze w rywalizacji uniwersytetów. W punktacji uniwersytetów na drugiej lokacie w biegu na 800 metrów uplasowała się Martyna Puschhaus (Wydział Pedagogiki i Psychologii). Trzecie miejsca wywalczyli ponadto: Julia Korzuch (Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii), Szymon Waskin w biegu na 1500 metrów (Wydział Nauk Społecznych) oraz Joanna Kijanka w pchnięciu kulą (Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach). Drużynowo Uniwersytet Śląski znalazł się na piątej lokacie.

Trenerami reprezentacji są mgr Stanisław Bonk i mgr Władysław Gurgul ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu.