facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Studentka oraz Doktorantka Roku

Znak graficzny wyróżnień JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego

Wyróżniający się studenci, doktoranci oraz słuchacze Uniwersytetu Śląskiego uhonorowani zostali podczas tegorocznej gali wręczenia wyróżnień JM Rektora UŚ. W trakcie uroczystości, która odbyła się 21 czerwca 2018 r. w Kinoteatrze Rialto, ogłoszono również wyniku plebiscytu na Studenta i Doktoranta Roku.

Głosowanie odbywało się za pośrednictwem systemu USOS. Spośród wszystkich laureatów X edycji konkursu społeczność akademicka wybrała osoby, które ze względu na swoją działalność bądź osiągnięcia zasłużyły na szczególne wyróżnienie.

Studentką Roku została Martyna Gwóźdź z Wydziału Prawa i Administracji UŚ, natomiast tytuł Doktorantki Roku został przyznany Dorocie Lipińskiej z Wydziału Filologicznego UŚ.

Martyna Gwóźdź – Studentka Roku 2018

Martyna Gwóźdź – Studentka Roku 2018
fot. Sekcja Prasowa UŚ 

Martyna Gwóźdź jest studentką IV roku prawa, ukończyła również dziennikarstwo i komunikację społeczną na Wydziale Nauk Społecznych (w 2017 roku). Od 2016 roku pełni funkcję redaktor naczelnej Magazynu Studentów Uniwersytetu Śląskiego „Suplement”, współpracuje także z telewizją internetową UŚ, w której w latach 2015–2016 realizowała autorski program „Czy wiesz, że” promujący naukę i czytelnictwo. Koordynowała działania w ramach organizacji dwóch edycji Śląskiego Festiwalu Nauki, w 2017 roku nominowana do tytułu „Absolwent z Pasją”.

Dorota Lipińska jest doktorantką III roku językoznawstwa na Wydziale Filologicznym UŚ, autorką 18 publikacji naukowych, w tym artykułów w czasopismach oraz rozdziałów w monografiach. Wystąpiła na 5 konferencjach zagranicznych, 13 konferencjach międzynarodowych organizowanych w Polsce oraz 3 ogólnopolskich. Współorganizowała takie spotkania naukowe, jak „LISLAC – Language and Cognition” oraz „Languages and Emotions” (w latach 2013–2018). Jest członkiem towarzystw naukowych, przez cztery lata pełniła także funkcję radnej Młodzieżowej Rady Miasta Sosnowca. 

W imieniu laureatki nagrodę odebrała przedstawicielka Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych UŚ. 

Wyróżnieni przez JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego – zdjęcie grupowe

Wyróżnieni przez JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego
fot. Sekcja Prasowa UŚ 

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.