facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Spotkanie z przedstawicielami firmy Accenture w Instytucie Matematyki

Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii

9 stycznia 2019 roku w godz. od 9.30 do 14.00 w holu głównym przy portierni Instytutu Matematyki (Katowice, ul. Bankowa 14) będzie można spotkać się z pracownikami firmy Accenture, będącej globalną firmą świadczącą usługi z zakresu konsultingu, nowoczesnych technologii i outsourcingu.

Na stoisku firma będzie promować inicjatywę edukacyjną „Let’s test IT”, której celem jest zachęcenie studentów kierunków ścisłych do rozpoczęcia kariery w obszarze IT. W ramach przedsięwzięcia Accenture opłaca studentom dwutygodniowe szkolenie, które realizuje w kooperacji z instytucją szkoleniową Altkom Academy. Następnie zaprasza studentów do realizacji 3-miesięcznych praktyk w Accenture (24 godziny tygodniowo, studenci otrzymują wynagrodzenie za czas praktyk i szkolenia). Docelowo firma pragnie zatrudnić absolwentów szkolenia na stanowiskach testerów oprogramowania.