Spotkanie z podróżnikiem i reporterem Jackiem Mateckim

logo Rosyjskiej Ruletki

Koło Naukowe Rusycystów Rosyjska Ruletka organizuje ósme spotkanie z cyklu „Bliżej Rosji”, którego gościem będzie Jacek Matecki — podróżnik, reporter, fotografik, w latach 2012–2014 historyk śledczy na dalekiej północy Rosji. Zanim został pisarzem, zajmował się dziennikarstwem filmowym, teatrem, wydawał kwartalnik literacki, pracował jako scenarzysta i drugi reżyser. Autor powieści „Prawda to marny interes” oraz reportażu „Co wy, ..., wiecie o Rosji?!” o ludziach, miejscach i faktach, o których pojęcia nie mają nie tylko Polacy, ale również mieszkańcy Moskwy i Petersburga, a także książki „Dramat Numer Trzy”.

Spotkanie z Jackiem Mateckim odbędzie się 29 maja 2017 o godz. 11.30 w sali Rady Wydziału Filologicznego w Sosnowcu. Z korespondentem PR będzie rozmawiał student IFW UŚ Paweł Łaniewski. Współorganizatorem wydarzenia jest Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Śląskiego.

Plakat promujacy spotkanie z Jackiem Mateckim, zawierający dwie okładki jego książek i szczegóły dot. wydarzenia