Spotkanie z dr. hab. prof. UW Adamem Redzikiem

16 czerwca 2016 roku o godz. 15.30 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbędzie się spotkanie z dr. hab. prof. UW Adamem Redzikiem – redaktorem i współautorem książki pt. „Uniwersytet Jana Kazimierza we Lwowie”. Wydarzenie jest organizowane w ramach upamiętnienia 75. rocznicy zamordowania przez nazistów profesorów lwowskich uczelni (w 1941 roku na Wzgórzach Wuleckich).

Gościem specjalnym spotkania będzie Jan Longschaps de Berier, syn ostatniego rektora Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie.

Organizatorami spotkania są: Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach, Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich – oddział w Katowicach oraz NSZZ „Solidarność” Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://www.ciniba.edu.pl.