Spotkanie pt. „Nieoczekiwane powroty Gustawa Morcinka”

CINiBA

22 stycznia 2018 roku o godz. 10.00 w sali konferencyjnej w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej rozpocznie się spotkanie pt. „Nieoczekiwane powroty Gustawa Morcinka”, w którym udział wezmą: prof. dr hab. Helena Synowiec, dr hab. Danuta Krzyżyk, dr hab. Katarzyna Tałuć, dr hab. Marta Tomczok, dr Lucyna Sadzikowska, mgr Jadwiga Witek i mgr Tomasz Zięba. Moderatorem rozmowy poświęconej osobie i twórczości związanego ze Śląskiem pisarza, nauczyciela i publicysty będzie prof. zw. dr hab. Krystyna Heska-Kwaśniewicz. Fragment „Listów spod morwy” Morcinka wyrecytuje mgr Jacek Filus.

W wydarzeniu uczestniczyć będą m.in. uczniowie i wychowawcy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Gustawa Morcinka w Rudzie Śląskiej.

Organizatorami spotkania są: Instytut Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Wydziału Filologicznego UŚ, Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego Oddział Katowicki, Centrum Studiów nad Dyskursami Zagłady oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka.

plakat promujący spotkanie poświęcone Morcinkowi zawierające datę i miejsce wydarzenia, nazwiska osób w nim uczestniczących oraz zdjęcie Morcinka