Spotkanie autorskie z Johnem Maxwellem Coetzeem

prof. John Maxwell Coetzee

22 października 2018 roku na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu odbyło się spotkanie autorskie z prof. Johnem Maxwellem Coetzeem – jednym z najwybitniejszych pisarzy współczesnych, zdobywcą literackiej Nagrody Nobla (2003), dwukrotnym laureatem Nagrody Bookera (1983, 1999) oraz innych prestiżowych nagród literackich, profesorem literatury, honorowym członkiem centrum badawczego swojego imienia na Uniwersytecie w Adelajdzie, cenionym literaturoznawcą oraz tłumaczem.

Prof. John Maxwell Coetzee

Prof. John Maxwell Coetzee. Fot. Julia Agnieszka Szymala

Prof. John Maxwell Coetzee przeczytał fragment swojej powieści, podpisywał również książki. Spotkanie, które rozpoczęło się o godz. 17.00, miało charakter otwarty. Wydarzenie poprzedziło uroczystość nadania tytułu doktora honors causa prof. Johnowi Maxwellowi Coetzeemu.

Plakat (jpg, 137 kB)

Na pierwszym planie komputer z plakatem promujący spotkanie autorskie, w tle prof. J.M. Coetzee podpisuje książki

Spotkanie autorskie z prof. Johnem Maxwellem Coetzeem. Fot. Julia Agnieszka Szymala

Kolejka osób czekających na podpisanie książki