facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE 2017 – przedłużenie naboru

Logo Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice 2017

Trwają przygotowania do drugiej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach. Wystawcy i prelegenci zainteresowani udziałem w wydarzeniu mogą jeszcze zgłosić swój udział. Z uwagi na duże zainteresowanie nabór został przedłużony do 13 października 2017 roku.

Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.slaskifestiwalnauki.pl.

Dla wystawców przewidziany jest cykl szkoleń, które poprowadzą m.in. specjaliści z Centrum Nauki Kopernik. Wstępna tematyka obejmuje:

• rozwój umiejętności interakcji z uczestnikami festiwalu (dla osób pracujących przy stanowiskach),
  • rozwój umiejętności związanych z wystąpieniami publicznymi (struktura wypowiedzi, dostosowanie języka do odbiorcy, obycie sceniczne),
  • komunikacja naukowa w obszarze nauk społecznych i humanistycznych.

Warsztaty będą się odbywać na przełomie października i listopada br.

Prelegenci i wystawcy otrzymają również szczegółowy poradnik zawierający informacje merytoryczne oraz techniczno-organizacyjne związane z tegoroczną edycją festiwalu. Dodatkowo, podczas wydarzenia zostanie dla nich zorganizowana specjalna strefa wypoczynkowa, a w każdej strefie wiedzy będą mogli liczyć na pomoc wolontariusza.

Doktor Primo grający na trąbce, wokół trąbki owinięty jest wąż