Prof. Joanna Wilk-Racięska z gościnnymi wykładami w Meksyku

prof. Joanna Wilk-Racięska

W kwietniu 2019 r. prof. dr hab. Joanna Wilk-Racięska – kierownik Zakładu Badań Iberyjskich i Latynoamerykańskich Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki, została zaproszona do Meksyku na Benemérita Universidad de Puebla (Uniwersytet w Puebli) w celu przeprowadzenia kursu dla pracowników naukowych i doktorantów Instituto de Ciencias de Gobierno y Desarrollo Estratégico. Tematem kursu była krytyczna analiza dyskursu medialnego i politycznego.

Podczas swojej wizyty w Meksyku prof. Joanna Wilk-Racięska wzięła także udział, wraz z dwoma innymi zaproszonymi gośćmi, w specjalnie zorganizowanym otwartym kolokwium dla społeczności akademickiej pt. „Discurso y encuadre politico”, a także udzieliła wywiadu dla lokalnej gazety oraz dla stacji radiowej.