Prof. Dariusz Rott uczestnikiem dyskusji dot. wypraw polarnych w literaturze, sztuce i rzeczywistości

11.01.2018 - 14:35 aktualizacja 11.01.2018 - 14:35
Redakcja: admin

31 stycznia 2018 roku o godz. 18.00 w siedzibie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej w Warszawie rozpocznie się trzecie spotkanie z cyklu „Wielogłos o monografiach – spotkania w Fundacji” wokół książki dr Agaty Lubowickiej pt. „W sercu Ultima Thule. Reprezentacje Grenlandii Północnej w relacjach z ekspedycji Knuda Rasmussena”. Promocja połączona zostanie z dyskusją dotyczącą między innymi: wypraw polarnych w literaturze, sztuce i rzeczywistości, Grenlandii, perspektywie postkolonialnej i przeżyciach „granicznych” w każdym tego słowa znaczeniu.

W dyskusji udział wezmą: prof. dr hab. Dariusz Rott z Zakładu Historii Literatury Średniowiecza i Renesansu Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego, dr Agata Lubowicka z Katedry Skandynawistyki Uniwersytetu Gdańskiego, Kila Zamana – uczestniczka wielu ekspedycji polarnych, miłośniczka psich zaprzęgów, fotografka i artystka i dr Andrzej Piotrowski – organizator Muzeum Badań Polarnych i podróżnik. Spotkanie poprowadzi Justyna Czechowska – tłumaczka i znawczyni literatury szwedzkiej.