Podpisanie umowy z Uniwersytetem Ibn Zohr w Agadirze

23.04.2018 - 13:40 aktualizacja 23.04.2018 - 13:40
Redakcja: admin

W kwietniu 2018 roku Uniwersytet Śląski podpisał umowę dwustronną z Uniwersytetem Ibn Zohr w Agadirze. Na marokańskiej uczelni w wyniku działań Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego uruchomiono w ubiegłym roku lektorat języka polskiego. Wykładowczynią naszego ojczystego języka została wydelegowana przez MNiSW mgr Monika Oksztul – absolwentka Uniwersytetu Śląskiego.

Umowa o współpracy dotyczy między innymi: wymiany wykładowców akademickich i studentów, realizowania wspólnych przedsięwzięć i projektów, a także dynamiczniejszej promocji kultury polskiej w Maroku. Jednym z efektów tej współpracy ma być zaplanowany w październik tego roku, współorganizowany przez Uniwersytet Śląski Dzień Kultury Polskiej w Agadirze, w programie którego znajdą się m.in. pokazowe lekcje, wykłady otwarte oraz warsztaty kulinarne i tańców polskich. Spotkanie w tej sprawie, w którym udział wzięła dr Agnieszka Tambor, odbyło się w Marakeszu na przełomie marca i kwietnia. W czerwcu z wizytą na Uniwersytecie Śląskim gościć będzie JM Rektor Uniwersytetu Ibn Zohr prof. Omar Halli, który w Katowicach spotka się z JM Rektorem UŚ prof. dr. hab. Andrzejem Kowalczykiem.