Pierwsze mistrzostwa pracowników UŚ w piłce siatkowej

Ikona: siatkarka

W czwartek 14 marca 2019 roku pracownicy oraz doktoranci Uniwersytetu Śląskiego mogli sprawdzić swoje umiejętności sportowe w rozgrywkach siatkarskich. Tego dnia po raz pierwszy rozegrane zostały mistrzostwa członków wspólnoty akademickiej w piłce siatkowej.

W turnieju, zorganizowanym pod honorowym patronatem JM Rektora UŚ, rywalizowały drużyny mieszane, w skład których weszli siatkarze i siatkarki z poszczególnych wydziałów oraz jednostek uczelni. Do zawodów stanęli reprezentanci: Wydziału Nauk o  Ziemi, Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach, Centrum Informacji  Naukowej i Biblioteki Akademickiej, a także administracji ogólnouczelnianej. System rozgrywek przewidywał gry eliminacyjne w systemie grupowym, mecze o miejsca i finał.

Jak na akademików przystało, rywalizacja przebiegała w sportowej i przyjaznej atmosferze, a zespoły były wspierane przez grono znajomych i przyjaciół z Uniwersytetu Śląskiego.

Zwycięzcą turnieju okazała się drużyna Wydziału Nauk o Ziemi. Drugie miejsce przypadło zespołowi „INoM(y)”, reprezentującemu Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach, a na trzeciej pozycji uplasował się „Rektorat Team”. Wyróżnienie za najliczniejszą obsadę przyznane zostało drużynie „Volleyball Team CINiBA”.

Siatkarze i siatkarki uczestniczący w pierwszych mistrzostwach pracowników UŚ
Zawodnicy z Uniwersytetu Śląskiego. Fot. Adam Suchański

Organizatorem zawodów było Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UŚ.

→ Regulamin mistrzostw (pdf, 370 kB)

Aktualizacja 15 marca 2019 roku