Nawiązanie współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym w Bytomiu

31.08.2017 - 13:27, aktualizacja 05.11.2019 - 11:18
Redakcja: admin

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego objął patronatem klasy humanistyczne I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Smolenia w Bytomiu. Porozumienie w tej sprawie podpisane zostało 4 września 2017 roku w siedzibie szkoły podczas uroczystości inauguracji nowego roku szkolnego.

Nawiązanie współpracy ma zapewnić uczniom wyższą jakość kształcenia, licealiści będą mogli uczestniczyć w organizowanych przez Uniwersytet Śląski wykładach, konferencjach oraz warsztatach umożliwiających im rozwój indywidualnych umiejętności i zainteresowań. Ze strony uczelni umowę sygnował prof. dr hab. Ryszard Koziołek – prorektor ds. kształcenia i studentów, natomiast I Liceum Ogólnokształcące w Bytomiu reprezentowała dyrektor szkoły mgr Katarzyna Łoza.

W spotkaniu udział wzięli dr Marta Baron-Milian –  koordynator współpracy z ramienia uczelni, dr Magdalena Ochwat – pełnomocnik rektora ds. promocji i kontaktu ze szkołami ponadgimnazjalnymi oraz dr Mikołaj Marcela z Zakładu Historii Literatury Poromantycznej. Wykład okolicznościowy dla uczniów wygłosił prorektor prof. dr hab. Ryszard Koziołek. Tematem prelekcji były „Pożytki z wakacji filologicznych”.

Moment podpisania umowy

Fot. dr Magdalena Ochwat