facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Ks. dr Wojciech Surmiak krajowym delegatem KEP przy Europejskim Komitecie Duszpasterzy Akademickich

ks. dr Wojciech Surmiak

Podczas 377. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski delegatem krajowym przy Europejskim Komitecie Duszpasterzy Akademickich został wybrany ks. dr Wojciech Surmiak – adiunkt w Katedrze Teologii Moralnej i Katolickiej Nauki Społecznej Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego, rektor Kościoła akademickiego św. Maksymiliana Marii Kolbego w Katowicach (krypta Katedry Chrystusa Króla), duszpasterz akademicki w archidiecezji katowickiej, duszpasterz akademicki nauczycieli szkół wyższych. Jego główne zainteresowania naukowe koncentrują się na: etyce Biblii, teologicznej etyce cnót, moralności i duchowości życia kapłańskiego, moralności rodzinno-społecznej, bioetyce i jej źródłach.

377. zebraniu plenarnemu Konferencji Episkopatu Polski, które odbywało się 13 i 14 października 2017 roku na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie, przewodniczył abp Stanisław Gądecki. W obradach udział wziął m.in. nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.

Foto: ks. dr Grzegorz Strzelczyk