facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Kongres Oświaty Katowice 2019

ręka trzymająca długopis

Kongres Oświaty Katowice to wspólne przedsięwzięcie miasta Katowice oraz Uniwersytetu Śląskiego, reprezentowanego przez Uniwersytet Otwarty UŚ. Wydarzenie, które odbędzie się 26 października 2019 roku na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego, skierowane jest do dyrektorów, nauczycieli, wykładowców, edukatorów, rodziców i wszystkich tych, którzy wdrażają nowe rozwiązania edukacyjne. Hasłem jubileuszowej 5. edycji będzie „Szkoła – wspólnota ucząca się”.

Tegoroczny kongres będzie znacznie odbiegać od poprzednich odsłon tego wydarzenia przede wszystkim ze względu na innowacyjną formułę oraz udział zagranicznego eksperta w dziedzinie edukacji i kreatywności. Uczestnicy dzięki uprzejmości Fundacji Bullerbyn i Wydawnictwa Element – organizatorów Konferencji Edukacji Kreatywnej w Warszawie – będą mieli okazję wysłuchać wykładu Sir Kena Robinsona, który po raz pierwszy weźmie udział w sympozjum organizowanym w Polsce. Za pośrednictwem live streaming opowie o rewolucji w edukacji.

Druga część spotkania odbędzie się w formule Open Space Technology (Technologia Otwartej Przestrzeni), w ramach której zamiast tradycyjnych warsztatów zorganizowane zostaną mniejsze grupy seminaryjne i dyskusyjne. Część tematów zaproponują organizatorzy, jednak o większości zdecydują sami uczestnicy wydarzenia. Będzie to okazja do swobodnej wymiany refleksji, pomysłów, wiedzy, doświadczeń i konkretnych planów. Po zakończeniu kongresu uczestnicy otrzymają raporty podsumowujące pracę w każdej grupie dyskusyjnej i seminaryjnej.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: kongresoswiaty.us.edu.pl.

 

Kongres Oświaty Katowice 2019 – „Szkoła – wspólnota ucząca się”, 26 października 2019 roku

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.