Konferencja z okazji 760-lecia lokacji wsi Chorzów

25.04.2017 - 10:31 aktualizacja 25.04.2017 - 10:31
Redakcja: admin

27 kwietnia 2017 roku o godz. 17.00 w Chorzowskim Centrum Kultury (Chorzów, ul. Sienkiewicza 3) odbędzie się konferencja z okazji 760-lecia lokacji wsi Chorzów. Wykładom towarzyszyć będzie wystawa z okazji 10-lecia działalności Chorzowskiego Bractwa Rycerskiego Bożogrobców, które w ramach spotkania przedstawi również inscenizację upamiętniającą akt lokacji wsi Chorzów.

Podczas konferencji prof. dr hab. Andrzej Barciak z Instytutu Historii Uniwersytetu Śląskiego wygłosi prelekcię pt. „Akt lokacji wsi Chorzów na tle innych aktów lokacji na Górnym Śląsku”.

Honorowy patronat nad konferencją objęli prezydent Chorzowa Andrzej Kotala oraz JE Arcybiskup dr Wiktor Skworc, metropolita katowicki. Patronat naukowy sprawuje Polskie Towarzystwo Historyczne oddział w Katowicach.