Konferencja pt. „Wzory osobowe i wzorce współczesnych wykonawców zawodów bibliotekarskich i informacyjnych”

CINiBA

4 grudnia 2019 roku w Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej odbędzie się konferencja pt. „Wzory osobowe i wzorce współczesnych wykonawców zawodów bibliotekarskich i informacyjnych”. Celem spotkania stanie się refleksja nad wzorami osobowymi i wzorcami współczesnych wykonawców zawodów bibliotekarza, brokera informacji, architekta informacji i przedstawicieli pokrewnych specjalności. Będzie to także okazja do podjęcia dyskusji na temat zmieniających się wzorów osobowych, postulowanych i literackich wzorców wykonawców zawodów bibliotekarskich i informacyjnych.

W ramach konferencji zaplanowano trzy sesje:

• Współczesna kondycja zawodów bibliotekarskich i informacyjnych,
  • Z historii zawodu bibliotekarza,
  • Postawy pracowników bibliotek.

Organizatorami wydarzenia są Instytut Nauk o Kulturze Uniwersytetu Śląskiego, Katedra Informatologii i Bibliologii Uniwersytetu Łódzkiego oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka UŚ.

Szczegółowe informacje oraz program dostępne są pod adresem: www.bibliotekarstwo.konferencja2019.us.edu.pl/info/.