Konferencja pt. „Stosunki międzynarodowe w pierwszej i drugiej dekadzie XXI wieku”

Logo Koła Naukowego Stosunków Międzynarodowych UŚ

Od 27 do 28 kwietnia 2017 roku na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11) odbywać się będzie ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Stosunki międzynarodowe w pierwszej i drugiej dekadzie XXI wieku”. Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów 15. rocznicy istnienia Koła Naukowego Stosunków Międzynarodowych UŚ.

W programie konferencji zaplanowano siedem sesji tematycznych oraz panel ekspercki dotyczący:

• sytuacji militarno-politycznej na świecie w pierwszym dwudziestoleciu XXI wieku,
  • specyfiki polityki Federacji Rosyjskiej wobec krajów nordyckich,
  • stosowania siły w polityce na przykładzie stosunków ukraińsko-rosyjskich,
  • oraz kwestii przygotowań Polski do konfliktu zbrojnego.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.inpidz.us.edu.pl