Konferencja pt. „Społeczeństwo obywatelskie: edukacja, wartości, style komunikacyjne”

uczestnicy konferencji, siedzą i robią notatki, widać tułów i ręce trzech osób

8 i 9 czerwca 2018 roku w budynku Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Uniwersyteckiej 4 w Katowicach odbywać się będzie ogólnopolska konferencja pt. „Społeczeństwo obywatelskie: edukacja, wartości, style komunikacyjne”, której organizatorami są Instytut Jezyka Polskiego im. Ireny Bajerowej i Katedra Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej. Wydarzenie współorganizują Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Fundacja Wiedzy i Dialogu Społecznego Agere Aude, Stowarzyszenie Biznes – Nauka – Samorząd „Pro Silesia” oraz Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM”.

Konferencja, która zostanie skoncentrowana na problemie partycypacji obywatelskiej, adresowana jest zarówno do przedstawicieli środowiska akademickiego, nauczycieli, studentów, jak i pracowników samorządowych oraz członków organizacji pozarządowych. W programie spotkania zaplanowano wykłady eksperckie, sesje referatowe i posterowe, a także dwa panele dyskusyjne:

• „Jak budować społeczeństwo obywatelskie?  Wartości, postawy, możliwości”,
  • „Filozofia edukacji”.

W konferencji udział weźmie prorektor Uniwersytetu Śląskiego ds. kształcenia i studentów prof. dr hab. Ryszard Koziołek.

Szczegółowy program konferencji (pdf, 493,73 kB)