facebook twitter instagram issuu linkedin google+ youtube ustv

Konferencja naukowa dotycząca ochrony danych medycznych

W środę 13 stycznia 2016 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się konferencja naukowa pt. „Ochrona danych medycznych”. Spotkanie, które rozpocznie się o godz. 10.00 w auli nr 5, organizowane jest w ramach obchodów dziesiątej edycji Dnia Ochrony Danych Osobowych.

Do udziału w konferencji zapraszają: Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych dr Edyta Bielak-Jomaa, JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Czesław Martysz. Tematyka konferencji obejmuje następujące zagadnienia:

• dane medyczne jako dane osobowe,
  • koncepcja bezpieczeństwa danych medycznych w świetle regulacji krajowych oraz unijnych,
  • ochrona danych osobowych przetwarzanych w dokumentacji medycznej – outsourcing dokumentacji medycznej,
  • praktyczne aspekty zabezpieczenia danych osobowych medycznych, w tym przetwarzanych w modelu outsourcingu,
  • dane osobowe w systemach informatycznych ochrony zdrowia,
  • dane osobowe i prywatność w transplantologii,
  • dostęp do danych osobowych zawartych w dokumentacji medycznej jako prawo pacjenta.

Podczas konferencji podpisane zostanie porozumienie pomiędzy GIODO a Uniwersytetem Śląskim dotyczące współpracy w zakresie ochrony prywatności i danych osobowych. Dokument sygnować będą Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych dr Edyta Bielak-Jomaa oraz JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Konferencję poprzedzi briefing prasowy, który odbędzie się 13 stycznia o godz. 9.30 w sali Rady Wydziału Prawa i Administracji UŚ (Katowice, ul. Bankowa 11b, sala 1.1).

Program konferencji

Potwierdzenie udziału w konferencji należy przesłać na adres e-mail: rektor@us.edu.pl.

Sponsor konferencji: Medycyna Praktyczna Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Sp.K.

Medycyna Praktyczna Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Sp.K.

Patroni medialni Dnia Ochrony Danych Osobowych

„onet.pl” - „GIODO przypomina: dane zdrowotne wymagają ochrony” (13.01.2016).

„rynekzdrowia.pl” - „GIODO: Informacje dotyczące zdrowia są danym wrażliwymi, wymagającymi szczególnej ochrony” (13.01.2016).

„gazetaprawna.pl” - „GIODO: Informacje dotyczące zdrowia są danym wrażliwymi, wymagającymi szczególnej ochrony” (13.01.2016).

„bankier.pl” - „GIODO: Dane zdrowotne wymagają szczególnej ochrony” (13.01.2016).