Jubileusz 45-lecia śląskiej romanistyki

Wydział Filologiczny UŚ w Sosnowcu

28 marca 2018 roku o godz. 15.00 w sali Rady Wydziału Filologicznego w Sosnowcu rozpoczną się obchody jubileuszu 45-lecia istnienia śląskiej romanistyki. W programie uroczystości zaplanowano m.in. wystąpienia władz rektorskich i dziekańskich, a także przedstawicieli władz samorządowych i korpusu dyplomatycznego, prezentację historii oraz dorobku naukowo-dydaktycznego Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki pt. „Filologia romańska na Uniwersytecie Śląskim: wczoraj i dziś” oraz koncert muzyki klasycznej. Spotkanie otworzy prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś – dyrektor Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki, rektor Uniwersytetu Śląskiego w latach 2008–2016.

W wydarzeniu udział wezmą: JM Rektor prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, JE Ambasador Francji w Polsce Pierre Lévy, dziekan Wydziału Filologicznego UŚ prof. dr hab. Krzysztof Jarosz, marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa, prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, dyrektor Instytutu Filologii Romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. Wacław Rapak.

Szczegółowe informacje nt. Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki dostępne są na stronie: http://romanistyka.us.edu.pl.

Program obchodów (w języku polskim, pdf, 656,14 kB)
Program obchodów (w języku francuskim, pdf, 653,48 kB)

plakat w niebiesko-fioletowo-białych barwach, z logo organizatorów, fragmentem budynku Wydziału Filologicznego w Sosnowcu i programem jubileuszu 45-lecia istnienia śląskiej romanistyki