Inauguracja roku akademickiego w kampusie w Chorzowie

Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych

Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 w kampusie w Chorzowie odbędzie się 8 października 2019 roku o godz. 11.00 w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych. Tegoroczna uroczystość będzie miała szczególne znaczenie, ponieważ zapoczątkuje istnienie nowej jednostki organizacyjnej Uniwersytetu Śląskiego – Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych, w skład którego wejdą pracownicy dotychczasowych wydziałów: Informatyki i Nauki o Materiałach oraz Matematyki, Fizyki i Chemii.

W inauguracji, na którą zapraszają JM Rektor UŚ prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk oraz dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych prof. dr hab. Danuta Stróż, wezmą udział przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego oraz świata biznesu i nauki, dyrektorzy szkół, a także społeczność akademicka.

Wykład inauguracyjny pt. „Nowe oblicze dyfuzji protonu w materii skondensowanej” wygłosi dr hab. Żaneta Wojnarowska.

Wydarzenie będzie transmitowane przez Telewizję internetową Uniwersytetu Śląskiego na stronie: youtube.com.

Aktualizacja: 7.10.2019