III edycja „Przestrzeni humanistyki nie tylko cyfrowej”

2 marca 2018 roku w budynku przy ul. Uniwersyteckiej 4 w Katowicach odbędzie się III edycja warsztatów pt. „Przestrzenie humanistyki nie tylko cyfrowej” – wydarzenia będącego kolejną inicjatywą Wydziału Filologicznego i Stowarzyszenia Przyjaciół Instytutu Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego Via Linguae. Tym razem udział w nim wezmą czniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Ligonia z Chorzowa. W programie zaplanowano wykład dr Joanny Przyklenk pt. „Z polszczyzną na bakier?! Język w centrum uwagi, czyli o systemie, normie i uzusie słów kilka” oraz dwa rodzaje warsztatów:

• dr Katarzyna Sujkowska-Sobisz – „Jak skutecznie przekonać do swoich racji? O sztuce argumentowania uwag kilka”,
  • dr Beata Duda ­– „Zaplątani w sieć słów – słowotwórstwo i semantyka współczesnej polszczyzny”.

Plakat promujący "Przestrzenie humanistyki nie tylko cyfrowej", z datą, miejscem i szczegółowym programem wydarzenia praz grafiką, na której widać zarys twarzy człowieka, wokół której krąży sieć rozświetlających się punktowo połączeń