facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

I Zjazd Absolwentów Wydziału Teologicznego

Logo Wydziału Teologicznego

W ramach obchodów jubileuszu 50-lecia istnienia Uniwersytetu Śląskiego zostanie zorganizowany I Zjazd Absolwentów Wydziału Teologicznego, który odbędzie się w sobotę 17 marca 2018 roku. Głównym celem przedsięwzięcia jest integracja środowiska absolwentów, a także promocja jednostki naukowej na rynku pracy. W programie wydarzenia zaplanowano liczne wykłady przygotowane przez pracowników naukowych uczelni. W spotkaniu uczestniczyć będzie prof. dr hab. Ryszard Koziołek, prorektor ds. kształcenia i studentów Uniwersytetu Śląskiego.

Zjazd stanie się również okazją do wspólnej dyskusji dotyczącej roli teologa i absolwenta kierunku nauki o rodzinie we współczesnym świecie. Uczestnicy będą mogli podzielić się informacjami na temat swojej aktywności zawodowej i doświadczeń naukowych.

Program zjazdu:

• godz. 10.00 – msza św. w krypcie katedry Chrystusa Króla w Katowicach,
  • godz. 11.00 – spotkanie uczestników zjazdu w auli,
  • godz. 11.30 – wykłady dla absolwentów teologii pn. „Zadania teologa we współczesnym świecie” oraz dla absolwentów kierunku nauki o rodzinie pn. „Zadania absolwenta nauk o rodzinie we współczesnym świecie”,
  • godz. 12.30–14.00 – spotkania w grupach rocznikowych.

Organizatorami wydarzenia są dziekan Wydziału Teologicznego ks. dr hab. prof. UŚ Antoni Bartoszek oraz przedstawiciele absolwentów.