Dr hab. Waldemar Kuligowski gościem Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji

Logo Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji UŚ

Od 21 do 24 kwietnia 2017 roku w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Śląskiego (Cieszyn) gościć będzie dr hab. prof. UAM Waldemar Kuligowski z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W ramach 16. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie” antropolog weźmie udział w panelu dyskusyjnym oraz wygłosi wykład pt. „Antropologia jako ruch oporu”, który będzie naukowym komentarzem do dwóch wyświetlanych w ramach festiwalu filmów: „Ruchomy cel” (reż. Tanja Wol Sorensen, Dania 2016) oraz „Bez cenzury” (reż. Stephanie Catalina Martine, USA, Kolumbia 2014).

Kolejnego dnia wizyty dr hab. prof. UAM Waldemar Kuligowski prowadzić będzie studencką sesję naukową pt. „Juwenilia etnologiczne: Poznań–Cieszyn”, podczas której uczestnicy zaprezentują wystąpienia dotyczące miejsca antropologii i antropologów w dyskursie publicznym. Udział w dyskusji wezmą studenci etnologii i antropologii kulturowej cieszyńskiego wydziału Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Dr hab. Waldemar Kuligowski wygłosi również dwa gościnne wykłady poświęcone „Bałkanom w zwierciadle sztuki współczesnej” oraz „Festiwalom i festiwalizacji z perspektywy antropologicznej”.

Szczegółowe informacje nt. wizyty dostępne są na stronie: www.weinoe.us.edu.pl.