Doktorant Wydziału Nauk Społecznych uczestnikiem sympozjum w Tybindze

26.07.2017 - 08:59 aktualizacja 26.07.2017 - 08:59
Redakcja: admin

Od 9 do 14 lipca 2017 roku doktorant Instytutu Socjologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach mgr Tomasz Burdzik uczestniczył w sympozjum naukowym pt. „Desire to have children and genome-editing: Ethical, legal and social aspects of genome-editing in in-vitro fertilization” zorganizowanym na Wydziale Medycyny na Eberhard Karls Universität w Tybindze.

Celem spotkania była integracja reprezentujących różne dziedziny badaczy zajmujących się problematyką edytowania genomu w kontekście zapłodnienia in vitro z perspektywy etycznej, prawnej oraz społecznej.

Wśród uczestników znaleźli się naukowcy z takich ośrodków, jak: University of Cambridge, Cardiff University, King’s College London, Universität Mannheim. Mgr Burdzik wygłosił referat pt. „Ethical aspects of human enhancement in genome-editing in in-vitro fertilization”.

Uczestnicy sympozjum odwiedzili także Deutsche Zentrum für Neurodegenerative Erkrankungen w Tybindze, gdzie mogli zapoznać się nie tylko z pracą badaczy w laboratorium, ale również potencjalnymi aplikacjami edytowania genomu ludzkiego w leczeniu chorób mózgu.